Studie: hypnotherapie, vasten en lichaamsbeweging voor dermatitis
Gabriele Rotter et al.
november 2022
Interval vasten
Neurodermitis / Psoriasis
Het onderzoek had als doel de effectiviteit van hypnotherapie, vasten met dieetaanpassingen en lichaamsbeweging bij patiënten met atopische dermatitis (AD) te evalueren. Het was een vierarmige gerandomiseerde gecontroleerde studie die gedurende 16 weken werd uitgevoerd. Als gevolg van de COVID-19 pandemie werden echter wijzigingen aangebracht aan het studieprotocol, waaronder online interventies en vroegtijdige beëindiging van de oefengroep.
De werving was slecht tijdens de pandemie. De studie includeerde 20 patiënten, voornamelijk vrouwen, met verschillende uitgangskenmerken in de interventiegroepen.
Na 16 weken werden verbeteringen in de waargenomen jeukintensiteit en de ernst van de ziekte waargenomen in de hypnotherapie- en vastengroep in vergelijking met de uitgangswaarde. Er werden geen ernstige bijwerkingen van de interventies gerapporteerd.
Ondanks de kleine steekproefgrootte, suggereert de studie potentiële voordelen van hypnotherapie en vasten bij de behandeling van AD en benadrukt de nood aan verder onderzoek naar hun werkzaamheid en veiligheid.
De belangrijkste informatie over het onderzoek in één oogopslag
- Indicaties
- Neurodermitis
- Instelling
- Afdeling Epidemiologie en Gezondheidseconomie, Instituut voor Sociale Geneeskunde, bedrijfslid van Freie Universität Berlin en Humboldt Universität zu Berlin, Charité Universitätsmedizin Berlin, Berlijn, Duitsland
- Titel
- Onderzoek naar het effect van hypnotherapie, intermittent fasting en lichaamsbeweging op atopische dermatitis
- Korte beschrijving
- Het onderzoek toont aan dat hypnotherapie en vasten de jeuk en de ernst van atopische dermatitis kunnen verbeteren.
- Oorspronkelijke titel
- Hypnotherapy, Intermittent Fasting, and Exercise Group Programs in Atopic Dermatitis: A Randomized Controlled Explorative Clinical Trial During the COVID-19 Pandemic
- Link naar het onderzoek
- https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36450119/
Geschikte reizen voor dit studieonderwerp
Dit kan je ook interesseren
Immuuntherapie
Overige vormen van vasten
Yixuan Fang et al.
augustus 2023
Het onderzoek toont aan dat kort intensief vasten de immuunfunctie van rode bloedcellen en hun vermogen om infecties te bestrijden versterkt
Vasten naar Buchinger
Françoise Wilhelmi de Toledo et al.
januari 2019
Het onderzoek toont aan dat vasten volgens Buchinger van 4 tot 21 dagen veilig is, het welzijn verbetert en andere positieve effecten heeft.
James A. Betts et al.
juni 2016
Het onderzoek toont aan dat 's ochtends vasten de totale voedselinname vermindert en de metabole en hormonale reacties verandert.