Rotskelders van Dambulla
Safari in het Minneriya Nationaal Park
oude koningsstad Polonnaruwa
Naar de aanbiedingen

Ontdek Sri Lanka met een korte rondreis

Bezoek de olifanten en het fort van Koning Kassapa I op de wereldberoemde 'Leeuwenrots'. Al 2000 jaar lang strijden koningen en hun zonen om de macht, terwijl het volk vreedzaam de boeddhistische filosofieën volgt en de grijze reuzen door de heuvelachtige bossen dwalen. Deze tour is ideaal voor reizigers die daarna willen genieten van een uitgebreide Ayurveda-kuur of stranddagen.

Topaanbiedingen die bij uw selectie passen

Sri Lanka - Korte reis - Standaard hotels

3 nachten, tweepersoonskamer, halfpension
Vanaf 528 €

Sri Lanka - Korte reis - Superior hotels

3 nachten, tweepersoonskamer, halfpension
Vanaf 569 €

Sri Lanka - Korte reis - Deluxe hotels

3 nachten, tweepersoonskamer, halfpension
Vanaf 696 €

Sri Lanka - Kurzreise in detail

Rondreis 3 nachten / 4 dagen

1. Dag: NEGOMBO – DAMBULLA – SIGIRIYA

(op ca. 190 km, ca. 5 uur)

Ophalen op de luchthaven in Negombo (op ca. 40 kilometer ten noorden van de hoofdstad Colombo) of van het hotel en vervolgens doorreis naar Sigiriya. Kort voor Sigiriya bezoekt u de rotsholen van Dambulla, die op ongeveer 160 m hoogte via een gemakkelijke klim te bereiken zijn. In deze voormalige toevluchtsoord van koning Walagama bevinden zich talloze boeddhistische muurschilderingen en sculpturen. Daarna rijdt u naar het hotel. Overnachting in Sigiriya. (Maaltijden: diner)

2. Dag: SIGIRIYA – POLONNARUWA – MINNERIYA – SIGIRIYA

Na het ontbijt rijdt u naar de oude koningsstad Polonnaruwa uit de 12e eeuw n.Chr. U bezoekt het archeologische park met talloze overblijfselen van woonhuizen, paleis- en parkcomplexen en deels goed bewaarde stoepa's, tempels en de vier in rots uitgehouwen Boeddhabeelden van Gal Vihara, waaronder de 'slapende Boeddha'. 's Middags rijdt u naar het Minneriya National Park. Daar stapt u over op een jeep voor een safari. Speurtocht op smalle paden diep in het park om niet alleen vogels en herten te spotten, maar vooral ook de hier in het wild levende olifantenkuddes van tot wel 50 dieren. Overnachting in Sigiriya. (Maaltijden: ontbijt, diner)

3. Dag: SIGIRIYA – KANDY

(op ca. 90 km, ca. 3 uur)

's Ochtends beklimt u de wereldberoemde 'Sigiriya Rock', ook bekend als 'Leeuwenrots'. Beveiligde stalen paden leiden langs de rotswand langs de 'Wolkenmeisjes', kleurrijke muurschilderingen van vrouwelijke schoonheden, naar het 200 m hoge plateau, waar de resten van het in de 5e eeuw n.Chr. gebouwde fort van koning Kassapa te verkennen zijn. Geniet van het adembenemende panoramische uitzicht over de heuvellandschappen en bosgebieden. Later vertrek naar Kandy, tot 1815 de hoofdstad van het laatste Singalese koninkrijk. Onderweg bezoekt u de betoverende specerijentuin van Matale, waar u ook de mogelijkheid heeft om lokale producten in een klein winkeltje te kopen. In de middag bereikt u uw hotel, gevolgd door een bezoek aan de 'Tandtempel' Sri Dalada Maligawa, die een tand van Boeddha in een gouden schrijn verbergt. Deze plek is nog steeds een bedevaartsoord en klooster. Met wat geluk is tijdens een ceremonie de schrijn te zien, de tand echter nooit. 's Avonds bezoek aan een voorstelling van de Kandy-dansers. Overnachting in Kandy. (Maaltijden: ontbijt, diner)

4. Dag: KANDY – LUCHTHAVEN (NEGOMBO)

(op ca.120 km, ca. 4 uur)

's Ochtends slentert u over de markten en door de handelshallen van de binnenstad. Ontdek typische gebouwen uit de koloniale tijd en kronkelige steegjes. Vervolgens staat het bezoek aan de Botanische Tuin van Peradeniya op het programma. Dit prachtige park uit het jaar 1371 herbergt de op een na grootste boom ter wereld, een vijgenboom die ongeveer 1600 m² grond beslaat. Naast prachtige tropische bomen en bloemen zijn er ook veel vleermuizen te ontdekken. In de middag rijdt u naar uw hotel aan de westkust of begint het vervolgprogramma. (Maaltijden: ontbijt)

Programmawijzigingen voorbehouden.

Aankomst

Overige informatie

Locatie

Sri Lanka - Kurzreise
Sri Lanka, Westkust Sri Lanka, Negombo
Bandaranaike International Colombo Airport (CMB)
ca. 128km/154min

Vergelijkbare hotels

Hotels in de buurt