Naar hoofdinhoud gaan
085 208 6422
Service
Contact
  • Ayurveda kuur
  • Wellness vakantie
  • Kuren
  • Yoga vakantie
  • Vastenkuur
  • Alle reisthema's
Een vrouw strekt haar armen ontspannen omhoog

Onderzoek: effect van kortdurende klimaattherapie in Japan

Hitomi Kanayama et al.

augustus 2017

Klimaatkuur

Negenentwintig stadsbewoners namen deel aan een klimaattherapieprogramma van een halve dag in een gematigd berggebied en een laaglandgebied in het noordwesten van het hoofdeiland van Japan. Het doel van deze prospectieve pilotstudie van de Universiteit van Fukui met een eenmalige interventie was om de objectieve en subjectieve fysieke en psychologische effecten van het korte programma te onderzoeken.

Tijdens de terreinbehandeling op een stijgend bergpad daalde de bloeddruk aanzienlijk en werd deze na de rusttherapie in de frisse lucht weer normaal, terwijl er op het vlakke laaglandpad in de loop van het programma geen significante veranderingen werden waargenomen. De hartslag steeg en daalde aanzienlijk in beide gebieden, hoewel de veranderingen meer uitgesproken waren op het bergpad.

De Japanse korte versie van de "Profile of Mood States" (POMS) werd voor en na het halve dag programma gebruikt. De voor leeftijd gecorrigeerde T-waarde van de negatieve subschalen "spanning-angst", "depressie", "boosheid-vijandigheid", "vermoeidheid" en "verwarring" was significant lager na het klimaattherapieprogramma op beide locaties. Daarentegen was er geen significante verandering in de "vitaliteitsscore".

Dit korte programma van klimaattherapie is ontworpen voor mensen die niet genoeg tijd hebben voor een langer verblijf in een kuuroord. De resultaten laten zien dat het klimatotherapieprogramma van een halve dag bijdraagt aan een verbetering van de stemming. Daarnaast kan verwacht worden dat herhaald gebruik van het programma, vooral duurtraining op stijgende paden, de bloeddruk normaliseert en de hartslag verlaagt , zowel in het dagelijks leven als tijdens lichamelijke activiteit. Dit klimatotherapieprogramma kan dus voordelen voor de gezondheid opleveren.

De belangrijkste informatie over het onderzoek in één oogopslag

Indicaties
Bloeddruk, depressie
Instelling
Environmental Health, Afdeling Internationale Sociale en Gezondheidswetenschappen, Faculteit Medische Wetenschappen, Universiteit van Fukui, 23-3 Matsuoka Shimoaizuki, Eiheiji-cho, Yoshida-gun, Fukui, 910-1193, Japan.
Titel
Onderzoek naar het effect van kortdurende klimaattherapie in Japan
Korte beschrijving
Het onderzoek toont aan dat klimaattherapie in de bergen de bloeddruk verlaagt, de hartslag verandert en de stemming verbetert.
Oorspronkelijke titel
Climatotherapy in Japan: a pilot study
Link naar het onderzoek
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28779303/

Geschikte reizen voor dit studieonderwerp

    Thermale waterkuurvanaf 186 €
    Kurenvanaf 186 €
    Hydrotherapievanaf 189 €

Dit kan je ook interesseren

Studie: klimaattherapie aan de Dode Zee voor mycosis fungoides

Huid / Allergieën

Klimaatkuur

Emmilia Hodak et al.

juli 2004

Het onderzoek toont aan dat klimaattherapie in de Dode Zee mycosis fungoides effectief kan behandelen in het patch stadium.

naar de studie
Studies: lichaamsbeweging & klimaattherapie voor diabetes

Diabetes

Klimaatkuur

Overgewicht / Obesitas

I. Angelov et al.

mei 1981

Het onderzoek toont aan dat klimaattherapie met lichaamsbeweging, zon-luchtbaden en dieet de lipidenniveaus aanzienlijk verlaagt

naar de studie
Onderzoek naar klimaattherapie voor COPD en chronische bronchitis

Ademwegen / Astma

Klimaatkuur

Anna Kubincová et al.

september 2018

Het onderzoek toont aan: Klimaattherapie op grote hoogte verbetert de longfunctie, fysieke prestaties, dyspneu en levenskwaliteit bij COPD.

naar de studie
  1. #1 Reisaanbieder in Ayurveda - Wellness - Gezondheid/
  2. Studies/
  3. Studies over klimaattherapie/
  4. Onderzoek naar het effect van kortdurende klimaattherapie in Japan
© 1975 - 2025
SpaDreams ·
Afdruk & Privacybeleid · Service · Sitemap